Je lepší nové nebo použité trubkové lešení?

Na základě častých dotazů našich zákazníků jsme pro vás připravili několik bodů, které je dobré zvážit při výběru mezi novým a použitým trubkovým lešením.

Cena lešení

Pokud bychom se dívali na věc pouze z cenového hlediska, jasně vede použité lešení, které je oproti novému lešení levnější průměrně o 30%. Výhodou u použitého lešení je, že ho v podstatě vždy prodáte za stejnou nebo jen minimálně nižší cenu, než jste ho koupili. Z nového lešení je už i po jedné stavbě lešení použité a jeho cena padá okamžitě i o více jak 20 %, stejně jako třeba při nákupu automobilu.

Dá se tedy říci, že použité lešení se vyplatí především tam, kde se počítá s jeho krátkodobým jednorázovým využitím a zvažujete jeho pozdější prodej. Pokud si však plánujete nechat lešení dlouhodobě, určitě stojí za zvážení varianta nákupu nového trubkového lešení.

Chci koupit lešení

 

Kvalita trubkového lešení

U nového lešení je 100% kvalita samozřejmostí a v případě že jste stavební firma či půjčovna lešení, určitě oceníte mnohem delší životnost nových komponentů a jejich bezvadný stav. Dále máte jistotu, že od nás dostanete naše inovované trubkové lešení INLešení.cz, které vyniká: 

  • spojky s inovovaným návrhem, který zajišťuje výrazně delší životnost, snazší montáž a jednodušší údržbu
  • trubky vyrobené v ČR, s nadstandardními parametry navrženými přímo pro využití pro trubkové lešení
  • podlážky navržené s nejlepším poměrem cena/životnost a jediné v ČR schválené pro využití na trubkovém lešení lešení  

U použitého lešení je nutné vždy s určitou mírou opotřebení počítat. Naše společnost vám dodá ale i použité kompletní trubkové lešení splňující vysoké standardy a s plnou garancí funkčnosti všech dodaných dílů. Je tedy samozřejmostí, že dostanete nezdeformované a rovné použité lešenářské trubky a spojky, které jsou vždy plně použitelné bez chybějících dílů, deformací a vždy mechanicky v pořádku.

Důrazně však doporučujeme hlídat kvalitu podlážek. Jejich životnost je smozřejmě kratší než u kovových dílů trubkového lešení. Navíc více než 80 % podlážek prodávaných v ČR nesplňovalo požadavky na nosnost a provedení podle platných norem už v době, kdy byly nové, natož po několika letech používání. U podlážek starších než pět let je proto důležité pravidelně kontrolovat jejich stav před každým použitím a poškozené kusy ihned vyřazovat (stáří podlážek INLešení.cz poznáte podle vypáleneho znaku výrobce s rokem výroby). Pro velké stavby důrazně doporučujeme koupit nové certifikované podlážky, aby se předešlo případným problémům s bezpečností, které by mohly mít nedozírné následky.

 

Bezpečnost na prvním místě

Naše použité trubkové lešení prochází pečlivou kontrolou a údržbou, aby splňovalo bezpečnostní a kvalitativní standardy. Nicméně, použité lešení není často přímo původně naší výroby, takže i přes veškerou naši snahu a důkladné kontroly, nejsme schopni odhalit všechny případné vady či pochybení ve výrobním procesu. Stále jsou totiž na českém trhu nabízeny nové komponenty trubkového lešení (spojky, trubky i podlážky), které nejen že nejsou podle platných norem, ale jejich použití je vyloženě nebezpečné. Takové lešení samozřejmě díky dlouholeté praxi poznáme a našim zákazníkům je v žádném případě nedodáváme. 

U nového lešení jsou tyto problémy nehrozí, protože celý výrobní proces máme plně pod kontrolou. Naše nové lešení je vyráběno za použití nejmodernějších technologií a materiálů, což zaručuje vysokou kvalitu a odolnost. Každý kus nového lešení prochází pravidelnými a přísnými zkouškami ve VÚBP Praha, které ověřují jeho nosnost, stabilitu a bezpečnost. Díky tomu si můžete být jisti, že nové trubkové lešení INLešení.cz splňuje všechny platné normy a předpisy a poskytuje maximální úroveň bezpečnosti pro vaše stavební projekty, ale i plné krytí pro případ kontroly BOZP. Výběr nového lešení tak představuje investici do bezpečnosti a dlouhodobé spolehlivosti. 

Často se nás ptáte, jak poznat kvalitní lešení, ať trubkové či jiné, protože každý výrobce slibuje v podstatě to samé. Nejsnazším vodítkem jsou práve zkoušky a na jejich základě vydané certifikáty od VÚBP Praha, který vše ověřuje dle platných českých norem.  Přehled platných certifikátů najdete ZDE . Naše certifikáty v seznamu najdete pod názvem naší společnosti V2V Trade s.r.o. 

Potřebujete poradit? Napište nám